Zmiana hypoechogeniczna w biegunie ślinianki podżuchwowej

Witam. Czuję językiem zgrubienie pod językiem z lewej strony. Jak nacisnę pod żuchwą to ono się "wysuwa" i jest jeszcze większe. Pierwsze USG pokazało, że mam "zmianę hypoechogeniczną w dl. biegunie lew. ślinianki podż. o śr. 12mm" a drugie, że w śliniance nic nie ma, tylko jeden węzeł podżuchwowy powiększony (6mm) a gula jak była tak jest nadal niezmieniona i wyczuwalna językiem. Czy mają Państwo jakiś pomysł co mi może być? Słyszałem, że to węzeł, torbiel, guz, każdy mówi co innego.

Na pewno, w pierwszej kolejności obraz sugeruję zmianę łagodną. Proszę się nie martwić ale z pewnością należałoby powtórzyć USG pokazując lekarzowi zmianę którą Pan czuje i zwrócić się do laryngologa w celu oceny możliwości (potrzeby) jej usunięcia.

To może być zastój śliny w przebiegu małego kamienia slinowego niewidocznego w USG. Poszukaj dobrego apararu USG lub zrób TK. Laryngolog winien to pomacać i wykonać sondowanie przewodu ślinowego tej ślinianki, który właśnie uchodzi pod językiem. Proste.