Zmiana hypoechogeniczna w piersi i powiększone węzły chłonne w wyniku USG u niemowlęcia
W piersi lewej podbrodawkowo niejednorodna zmiana hypochogeniczna w wym; 6x15,20mm jest to najpewniej tkanka gruczołowa. W lewym dole pachowym powiększone węzły chłonne o dł 8-9mm z zachowaną wnęką tłuszczową. Brak możliwości oceny zmian przy użyciu kolorowego dopplera z powodu płaczu dziecka. Wskazane BAC zmiany w piersi lewej. Proszę o interpretację tego wyniku usg u niemowlęcia. Ma 13 miesięcy.
ponad rok temu
Wiązanie chusty - kołyska w koali
Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wykonać wiązanie kołyska w koali.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nie jestem w stanie określić czym są opisywane zmiany. Konieczne jest wykonanie biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej. Dopiero po ocenie histopatologicznej można wnioskować co do dalszego rokowania i ewentualnego postępowania.