Zmiana koloru dziąsła po wyrwaniu zęba

po wyrwaniu zeba na dziąśle juz zrośniętym mała plamka ciemna jakby zastygnieta krew pod dziąsłem czy to zniknie?? a mam to już od trzech miesiecy??

Witam,
taka plama wymaga diagnostyki. Może być to tatuaż po np. kawałku amalgamatu srebra (odprysk usuwanego zęba), lub melanoplakia - zmiana wymagająca diagnostyki.
Adam Ziemlewski

Na pewno taka zmiana wymaga wizyty u stomatologa i dokładnej diagnostyki. Możliwe że było już wcześniej przy zębie z wypełnieniem amalgamatowym, jednak ze względu na ząb/korzeń nie było to widoczne. Przebarwienia dziąsła (tatuaże) po srebrnych dużych wypełnieniach amalgamatowych które są blisko dziąsła zdarzają się często.