Zmiana krążka na tabletki. W jaki sposób to zrobić?

Witam, mam 25 lat. Po porodzie pani doktor zaproponowała mi jako metodę antykoncepcyjną pierścień. Niestety krążek się wysuwa i czuję dyskomfort, dlatego chcę wrócić do przyjmowania tabletek. Moje pytanie jest takie, czy po wyjęciu krążka (w piątek 08.10) powinnam robić 7 dniową przerwę czy nie? Kiedy powinnam wziąć tabletkę, żeby być w pełni zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

W przypadku zamiany jednego złożonego preparatu na inny, także złożony zaleca się zachowanie przerwy wynikającej ze schematu dawkowania dotychczas stosowanego preparatu. Jeśli zależy Pani na pominięciu najbliższego krwawienia lub przesunięciu kolejnego, można pominąć lub skrócić przerwę. Dla zachowania skuteczności antykoncepcji najważniejsze jest by nie przekroczyć 7-dniowej przerwy.