Zmiana na śledzionie

Porobiłam wszystkie badania i wszystko OK. Poszłam w 2 lata temu na badania z USG. Wyszło, że mam polipy na woreczku żółciowym. Strasznie przeżywałam, że już operacja. Nie spałam po nocach, za 4 miesiące poszłam do kontroli, wszystko prywatnie. Polipy wchłonęły się znikły a 20 sierpnia wykryto mi: śledziona wielkości prawidłowej, w jej biegunie górnym uwidoczniono obszar hyperechogeny o śr. 5 mm i już przeżywam to strasznie, spać nie mogę, bo myślę, że już operacja. Lekarze mówią, że to zejdzie, bo to może plamka pozostałość w USG super. Krew robiłam po tym USG, to OB mam 4, leukocyty 7,3, limfocyty 41,8, CRP mam 0,22. Cały rozmaz krwi mam ok, a się strasznie przejmuję tą śledzioną. Mi się wydaje już, że ta strona pod lewym żebrem jest większa, że już mi się powiększyło. Proszę i błagam o odpowiedź. Dziękuję. Dodam, że mocz też jest ok i serce też robiłam i co ile mogę robić badania, bo ja biegam co 5 miesięcy, dodam jeszcze że mam kłujacy ból po lewej stronie i myślę, że to trzustka lub śledziona się powiększyła, że będzie zabieg. Są na to jakieś tabletki proszę o odpowiedź.

Lek. Marta Hat

Witam! Proszę się nie obawiać, zmiana na śledzionie nie wydaje się być niczym groźnym. Najlepiej oceniają to lekarze, który Panią badają, maja dostęp do pełnego wywiadu, badania fizykalnego oraz wyników badań dodatkowych. Spośród wszystkich wyników badań, które Pani przytoczyła nie ma żadnych, które mogłyby być niepokojące. Jeżeli odczuwa Pani liczne dolegliwości somatyczne, mimo że lekarze nie widzą choroby warto udać się do psychoterapeuty, psychiatry - być może do rozważenia jest podjęcie psychoterapii, bądź wprowadzenie leków, które pomogłyby Pani być spokojniejszą o swój stan somatyczny. Pozdrawiam serdecznie!