Zmiana na sromie

Przy rutynowym badaniu ginekologicznym, Pani dr zauważyła u mnie dziwną zmianę na sromie. Zrobiła kolposkopię oznaczając- ognisko dystrofii- zaznaczyła: susp. gradus minoris. Po kilku dniach przeprowadzono wycięcie tej zmiany i przesłanie materiału do badania histopatologicznego. Dostałam taki wynik: "W pobranych wycinkach skóry rozrosty brodawkowate warstwy postawnej, dość obfity przewlekły naciek zapalny podnabłonkowy oraz okołonaczyniowy. Obraz może odpowiadać łuszczycy." Powiem szczerze, że w innych miejscach nie mam podobnych zmian, a więc jakoś mi to nie pasuje do łuszczycy.
Proszę o interpretację tego wyniku.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,

Możliwe jest wystąpienie zmian łuszczycowych w obrębie warg sromowych. Nie musi mieć Pani zmian skórnych w innych miejscach ciała. Proponuję w tej sytuacji konsultację dermatologiczną.

Pozdrawiam