Zmiana sposobu szczepienia dziecka

ZaszczepiłaCóreczkew2miesiącu pierwszą dawką szczepionki 6w1, po przeczytaniu wielu artykułów i skarg, chciałabym poprzestać na tej dawce i szczepić córkę tak ja sama byłam szczepiona(ur. w 1988) czyli pojedynczymi dawkami. Czy mogę tak zrobić? Czy dziecku nie zaszkodzi zmiana sposobu podawania szczepień? czy znajdę odpowiednie dawki? co robić? wykluczam szczepienie jej kolejnymi dawkami szczepionek skojarzonych, nawet jeżeli ryzyko wynosi 1 na milion to nie chce aby padło na moje dziecko

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie powinna Pani zmieniać rodzaju szczepienia po rozpoczęciu szczepienia. Proszę udać się do lekarza pediatry, który oceni możliwość zmiany schematu szczepienia.