Zmiana sztucznej soczewki

Jeżeli sztuczna soczewka nie ulega zmętnieniu, czy znaczy to, że nie będzie konieczności jej wymiany po iluś latach?

Sztuczna soczewka nie mętnieje,czasem zdarza się,że tylna torebka soczewki mętnieje, wtedy wykonujemy zabieg YAG laserem,nie trzeba leżeć w szpitalu,po zabiegu kropimy 7 dni oko laserowane, kontrolujemy ciśnienie wewnątrzgałkowe. Nie widziałam zmętniałej sztucznej soczewki. POzdrawiam