Zmiana tabletek a przerwa

Witam, prześledziłam wszystkie odpowiedzi na forum i pytania do ekspertów i z tego wynika, że powinnam być spokojna. Jednak uznałam, że zapytam, aby już nie mieć żadnych wątpliwości. Brałam tabletki Y****, następnie tabletki zmieniłam na C*** (przyjmowałam je już kiedyś i bardzo dobrze na mnie działają). C*** dostałam w trakcie 7dniowej przerwy, po skończeniu opakowania Y***. Lekarz zasugerował, że lepiej przerwy nie robić. Lecz był to już drugi lub trzeci dzień przerwy. Mimo wszystko wzięłam pierwszą tabletkę w trakcie 7 dniowej przerwy. Przez cały cykl 21 tabletek nie doszło do stosunku, doszło do niego dopiero podczas 7dniowej przerwy po 21 tabletkach C***. Tę przerwę skróciłam, w trakcie 7 dni rozpoczęłam kolejne opakowanie C****. Czy byłam zabezpieczona podczas stosunku, który miał miejsce podczas tej skróconej przerwy? Po analizie państwa odpowiedzi wnioskuje, że tak, ale wolę się upewnić. Z góry dziękuję za odpowiedź. Z poważaniem Ola

Redakcja abcZdrowie

W Pani opisie nie dopatrzyłam się postępowania, które mogłoby obniżyć skuteczność antykoncepcji.  Może Pani bez wpływu na skuteczność antykoncepcji, zachowywać 7 dniowe przerwy.