Zoely a Daylette

Witam, ostatnio Pani doktor zmieniła mi tabletki Daylette na Zoely. Niestety zapomniałam zapytać, w jaki sposób przejść na Zoely, aby zachować ochronę antykoncepcyjną. Czy należy skończyć Daylette i zażyć 4 tabletki placebo, a potem bezpośrednio zażyć Zoely, czy może nie zażywać tabletek placebo i bezpośrednio po aktywnych Daylette zażyć Zoely, czyli nie robić przerwy na krwawienie? Bardzo proszę o odpowiedź, bo już trochę zgłupiałam z tym wszystkim. Chciałabym, żeby ochrona antykoncepcyjna przy przejściu na Zoely została całkowicie zachowana, a jeśli miałaby w jakiś sposób zniknąć to chciałabym wiedzieć w jakich terminach nie powinnam uprawiać seksu albo powinnam się jakoś dodatkowo zabezpieczyć. Czy przejście z Daylette na Zoely jest skomplikowane i mogą przy tym wystąpić jakieś efekty uboczne czy raczej nie? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę przyjąć wszystkie tabletki Daylette, w tym 4 placebo a następnie rozpocząć przyjmowanie tabletek preparatu Zoely. Nie ma powodów do niepokoju - skuteczność antykoncepcyjna będzie zachowana.