Zmiana tabletek na inne. Czy jestem chroniona od pierwszego dnia miesiączki?

Witam. Wiem, że gdy się bierze tabletki antykoncepcyjne, to zażywa się je w 1. dzień miesiączki. Opisywałam już wcześniej mój przypadek. Rożnica jest taka. że ja nowe tabletki N*** wzięłam w 1. dzień miesiączki, która wystąpiła z całkowitego odstawienia poprzednich tabletek (Y***). Ostatni, 4. tydzień na blistrze (Y***) to 3 tabletki różowe (z substancją czynna) i 4 placebo. Ja wzięłam tylko 2 różowe i przestałam je brać, bo w tym czasie już podjęłam decyzję, że chcę inne, bo te mi szkodziły. Teraz nasuwa się pytanie - czy jestem chroniona od 1. dnia tej miesiączki? Przecież ona rożni się od tej "zwykłej" miesiączki. Poza tym ta z odstawienia całkowitego tabletek jest niepokojąca. Bo zamiast krwi są tylko brązowe, gęste plamienia. Pierwsze krwawienie dostałam w piątek późnym wieczorem (był bardzo skąpy, takie leciutkie zabrudzenie), a pierwszą tabletkę (N***) wzięłam w sobotę o 19. Dobrze zrobiłam? Bo nie wiem, czy to, co było w piątek, uznać za miesiączkę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Poprzednie tabletki zabezpieczały Panią co najmniej przez 4 dni. W tym czasie rozpoczęła Pani nowe opakowanie innych tabletek. Działanie antykoncepcyjne powinno być cały czas pełne.
Krwawienie z odstawienia (podobnie jak prawidłowa miesiączka) nie musi zawsze wylądać jednakowo. Brązowy, gęsty śluz to również okres.