Zmiana w piersi widoczna w badaniu mammograficznym

W piersi lewej, na godz. 1 zaburzenie architektury wymagające weryfikacji w M-USG. Piersi o budowie mieszanej z resztkowym utkaniem włóknisto-gruczołowym w kwadratach górno-zewnętrznych i okolicach zabrodawkowych. Pierś prawa bez zmian ogniskowych podejrzanych o złośliwość. Skóra i doły pachowe objęte badaniem - prawidłowe.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opis mammografii wskazuje na to, że być może w piersi znajduje się podejrzana zmiana. Aby to zweryfikować należy wykonać dodatkowe badania - USG piersi, a następnie w razie konieczności biopsję cienkoigłową lub wycięcie zmiany. O kolejnych krokach diagnostycznych zadecyduje lekarz - proszę skontaktować się ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie