Zmiana zabarwienia skóry po operacji

Witam. Mam 32 lata i jestem mężczyzną po zabiegu usunięcia żylaków podudzia lewego podwiązania wiązałkowego moja noga ma przebarwienie brązowe jest lekko zaczerwieniona i nie jest to rozlanie krwi pod skórą. Proszę o radę.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Trudno ocenić zmianę skórną, nie mogąc jej obejrzeć. Jeżeli okolica jest bardziej ucieplona, tkliwa w dotyku, obrzęknięta - można podejrzewać proces zapalny. Jeżeli nie ma współtowarzyszących objawów, może to być związane z przebytą operacją - kolor może być brązowy przez shemolizowanie się krwi.

W związku z powyższym - jeżeli ma Pan wątpliwości, obecne są dodatkowe dolegliwości, należy skonsultować się z lekarzem.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!