Zmiany genetyczne łagodne nowotworowe

witam,babcia miała guzek w piersi,który usunięto mimo,że nie powodował zmian nowotworowych.Później torbiel, która wchłonęła się przez biopsję. Mama 44lata miała cystę na jajniku w ciąży,którą przy porodzie usunięto,a teraz ma torbiele ale wszystko jest ok.U nas był jeden przypadek raka piersi-siostra babci. Poza tym nikt nie chorował. Czytałam,ze badania gen. powinny zrobić osoby,u których w rodzinie były przypadki zmian łagodnych w piersiach?w jakim celu i czy w tym wypadku są one konieczne?

Celowośc badań benetycznych jest uzasadniona wyłącznie, gdy w rodzinie występowały nowotwory złośliwe. W razie wątpliwości proponuje zgłosaic się do poradni genetycznej przy ośrodku onkologicznym