Zmiany na stopach - przebarwienie kostki

Mam taki problem-na kostce stopy pojawiło się jakieś przebarwienie koloru jakby brązowego oraz chropowata powierzchnia i łuszcząca się skóra i dodatkowo swędzi. Nie wiem co to jest. Czy ktoś może mi poradzić co to jest i jak to wyleczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Zmiany skórne mogą być spowodowane wieloma schorzeniami. Jeżeli towarzyszy tym zmianom świąd należy wziąć pod uwagę podłoże alergiczne. Trudno określić co jest przyczyną zmian skórnych w tym przypadku bez badania. Dlatego należy zgłosić się do dermatologa. Skierowanie nie jest wymagane. Dopiero po postawieniu rozpoznaniu możliwe jest włączenie odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam