Zmiany niedokrwienne w głowie

Co to jest? Lekarz powiedział mi tylko, że to coś na zasadzie migreny... nie wiem, martwię się... dostałam leki poprawiające krążenie mózgowe i diklofenak oraz ct głowy... Czy to jest coś poważnego? Mam 22 lata, nigdy nie chorowałam, jestem po porodzie 4 miesiące, najpierw niedobór żelaza, teraz to... Czy te zmiany są odwracalne i czy na przyszłość nie będę miała jakichś problemów? Leczenie długo trwa?
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie napisała Pani, z jakiego powodu było wykonane badanie obrazowe głowy, ale przypuszczam, że występowały bóle migrenowe głowy. A lekarz podejrzewa u Pani migrenę ze skurczem naczyń.

Samo leczenie migreny jest zależne od częstości ataków oraz ich nasilenia. Jeżeli częstość jest mała, stosuje się tylko leczenie doraźnie przerywające atak bólu, gdy napady są częste, stosuje się profilaktykę (czyli leczenie stałe), np. przez pół roku. Jeżeli chodzi o lek poprawiający krążenie mózgowe, nie jest to standardowe leczenie migreny.

W przypadku zaburzeń ukrwienia związanego z migreną przydatne jest badanie angioTK lub RM głowy z określeniem prefuzji.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o migrenie.

Serdecznie pozdrawiam!