Zmiany przeciążeniowe w kolanach
Jak zinterpretować opis badania rezonansu magnetycznego kolana? Wynik: Otrzymane obrazy wskazują wewnętrzne pęknięcia w obrębie tylnego rogu łąkotki przyśrodkowej, a w sekwencji STIR niezbyt nasilone rozlane obszary podwyższonego sygnału w obrębie nasad kości udowej i piszczelowej. Obraz może odpowiadać zmianom przeciążeniowym. Pozostałe części obu łąkotek, układ więzadłowy oraz chrząstka stawowa- w granicach normy.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie. Opis badania sugeruje współistnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym czyli wynikającym z nadmiernego obciążania stawu . Zmiany takie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Warto skonsultować się z ortopedą w celu oceny dalszego postępowania.