Zmiany przeciążeniowe w kolanach

Jak zinterpretować opis badania rezonansu magnetycznego kolana? Wynik: Otrzymane obrazy wskazują wewnętrzne pęknięcia w obrębie tylnego rogu łąkotki przyśrodkowej, a w sekwencji STIR niezbyt nasilone rozlane obszary podwyższonego sygnału w obrębie nasad kości udowej i piszczelowej. Obraz może odpowiadać zmianom przeciążeniowym. Pozostałe części obu łąkotek, układ więzadłowy oraz chrząstka stawowa- w granicach normy.

Witam serdecznie. Opis badania sugeruje współistnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym czyli wynikającym z nadmiernego obciążania stawu . Zmiany takie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Warto skonsultować się z ortopedą w celu oceny dalszego postępowania.