Zmiany skórne na penisie - czy to grzybica?

Mam problem, około 2 tygodnie temu na penisie pojawiły się dziwne zmiany skórne. Boję się, że to coś poważnego a wcześniej zlekceważyłem problem. Niestety przez najbliższe 3 tygodnie nie będę miał możliwości wizyty u dermatologa. Co radzicie? Czy ktoś wie co to może być? Nie boli, nie swędzi, mocz oddaje normalnie. Podobne zmiany skórne mam jeszcze w innych miejscach na penisie, takie drobne plamki. Na żołędziu nie zaobserwowałem żadnych zmian. Od 5 dni stosuję maść C***, ale jak na razie nic nie pomaga. Proszę was o pomoc!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Najlepiej byłoby, gdybyś wybrał się jednak do dermatologa, lub chociaż lekarza pierwszego kontaktu. Opisane przez Ciebie zmiany mogą wskazywać na grzybicę, jednak mogą świadczyć też o zupełnie innych chorobach. Gdyby była to infekcja grzybicza, rzeczywiście wymieniony przez Ciebie lek mógłby być skuteczny, jednak mogłoby się także okazać, że terapia nim jest niewystarczająca. Najlepiej oceni to lekarz.