Zmiany skórne na skórze napletka

Witam! od jakiegos czasu około 2 miesięcy na skorze napletka obserwuje zmiany skórne. sa tą jakby dwie jasne blizny.czasami widac to bardziej.da sie to zdrapac,bo wyglada to jak sucha skóra biała. i wtedy nie widac tego jasnego tak bardzo.ale zawsze zostaje takie zgrubienie.jakby blizna,dossc twarda gdy miętosze tją miedzy palcami.ma to długosc mniej niz pól centrymetra a grubosc tej kreseczki mneij niz milimetr.słowa lekarza ogolnego''its some kind of scars"i ze to nic.jestem w Holandi.pomocy

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, rzeczywiście rany w okolicy prącia mogą przebiegać z wytworzeniem większych blizn, niż w innych okolicach ciała. Dla pewności sugerowałbym skonsultowanie zmian z dermatologiem, jednak, jeżeli nie towarzyszy im zaczerwienienie skóry, ból, wysięk lub pojawienie się mętnej wydzieliny, to najprawdopodobniej są to niewielkie blizny.