Zmiany skórne po ukąszeniu owada

Witam, 2 miesiące temu ugryzła mnie końska mucha. Zrobił mi się swędzący rumień wielkości ok. 2 cm, który zniknął po 3 tygodniach. Jakiś tydzień temu zauważyłam, że w miejscu tamtego ugryzienia znów zrobiła się czerwona, swędząca plamka. Czy powinnam udać się do lekarza?

Witam serdecznie.

Pojawiająca się ponownie w tym samym miejscu zmiana powinna być skonsultowana z lekarzem. Konieczne jest stwierdzenie, co obecnie jest powodem dolegliwości - być może zmiany mają pochodzenie alergiczne.

Najlepiej w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego, który po obejrzeniu zmiany i badaniu będzie mógł określić, co jest przyczyną objawów i zalecić leczenie. Być może konieczna będzie również wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam