Zmiany skórne u dziecka - co robić?

Witam. Chciałabym zapytać o zmiany skórne u mojej 11-letniej córki. Otóż pojawiło się kilka (3-6) kropeczek (wielkości ziarenek kaszy manny) na powierzchni 1 cm skóry, pod okiem. Przez 1 rok trwało to bez jakichkolwiek zmian (prosaki? kaszaki? terapia zleconymi maściami nie przyniosła żadnego rezultatu). Od kilku tygodni jest ich więcej i skóra wokół zmienia kolor na lekko zaczerwieniony z niewielkim wypukleniem i niewielkim swędzeniem. Na policzkach te miejsca połączyły się w jedną większą plamę, ale na udach i rękach są nadal małymi plamkami, ale nie ma i nie było ich nigdy w zgięciach łokciowych ani kolanowych. Teraz zaproponowano mi tylko ,,leczenie" objawowe, tzn. stosowanie specjalnych do skóry atopowej linii produktów dostępnych w aptekach. Czy mogę coś jeszcze zrobić, ew. wspomniane w publikacji testy IgE? Dziękuję z góry za odpowiedź.

ponad rok temu

Witam,

W pierwszej kolejności warto wybrać się do dermatologa lub alergologa, który dokładnie obejrzy zmiany. Wspomniane testy można rozważyć w wypadku niemożności postawienia diagnozy, jednak zazwyczaj niewiele wnoszą w kwestii zmiany postępowania terapeutycznego.
Pozdrawiam