Zmiany skórne u dziecka po wprowadzeniu gluteny do diety

Dzień Dobry, Pod koniec 5 m-ca wprowadziłam synowi (karmionemu piersią) gluten 3 gramy dziennie. Po kilku dniach zauważyłam szorstkiej zaczerwienienie na skrzydełka nosa. Odstawiłam na tydzień gluten, po kolejnym wprowadzeniu pojawiła sie niewielka szorstkość na policzku i za jednym płatkiem uszka. Czy to może być objaw alergia gluten. Na jak długo powinnam odstawić. Zaznaczę jeszcze że od 4 tygodni podaje dziecku warzywa! stopniowo wprowadzam i nie zauważyłam żadnych reakcji alergicznych.

witam, to jeszcze za wczesnie dla dziecka waryo do roku czasu raczej unikac glutenu głównie z pszenicy, pierwszy który wprowadzic to z jeczmienia, owsa zyta lub orkiszu ale prosze sie jednak wstrzymac jeszcze 2-4 miesiace.

może to być objawem nietolerancji glutenu, wtedy należałoby wyeliminować gluten na kilak miesięcy, warto to przedyskutować z pediatrą, mogą okazać się konieczne dodatkowe badania.Pozdrawiam