Zmiany skórne wskutek stosowania proszku do prania

Przeprowadzilam sie do Anglii i zaczelam uzywac tutejszych proszkow do prania.Na ciele zaczely pojawiac sie krostki podskorne,ktore strasznie swedza, po rozdrapaniu pojawiaja sie suche czerwone plamy, ktore tez swedza.Wydaje mi sie, ze moze to byc alergia na jakis skladnik proszku do prania.Od lekarza dostalam leki antyhistaminowe chlorphenamine, zmienilam proszek na Bio dla alergikow, ale nie widac poprawy.Jak dlugo takie uczulenie moze trwac po odstawieniu alergenu?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

po tygodniu powinny zmiany zniknąć. Jeśli nie to mozliwe, że wciąż ma Pani kontakt z alergenem. Proszę spróbować nosić ubrania które nie miały kontaktu z tym proszkiem. Inna możliwością jest to że jest Pani uczulona na inny alergen.

Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.