Zmiany trądzikowe przed okresem

mam trądzik pojawiaja mi się najpierw małe czerwone krostki i zmieniają sie w żółte wiem ze nie mozna ich wyciskać ale wtedy szybciej znikają a mam 21 lat. wstydze sie iść do dermatologa.. czy możecie mi poradzić jakim sposobem moge je usunąć? nie stać mnie na leczenie usuwając laserowo. a pojawiają się na okres. proszę o jakąś porade.

Szanowna Pani, Podstawową sprawą w leczeniu tradzika jest właściwa pielęgnacja skóry. Jeżeli nei chce Pani skorzystać z porady specjalisty , proszę w aptece zapytać o kosmetyki do pielęgnacji skóry tradzikowej. Bardzo dobrą serię ma Bioderma. Proszę kupic płyn do mycia twarzy , krem na noc i na dzień. Jeżeli nie bedzie poprawy , a tak moze byc, bo podłoze pani problemu jest prawdopodobnie hormonalne , koniczna bedzie wizyta u ginekologa i u dermatologa.