Zmiany zwyrodnieniowe typu I i II kręgosłupa

Zmiany zwyrod typu I i II wg Modica w częściach przyblaszk trzonów L5-S1Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręg L4-L5 i L5-S1Na poziomie L4-L5 tylna płaska wypuklina z cechami przerwania ciągłości pierścienia włóknistego z dyskretnym przyleganiem do korzenia prawego nerwu L5 i modelowaniem worka oponowegoTylna centralno-lewostr wypuklina L5-S1 uciskająca worek oponowy wpuklająca się do lewego zachyłka boczn i otworu międzykręg z dyskr przyleg do korzenia lewego nerwu S1 Co robić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian o charakterze zwyrodnieniowym w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do specjalisty neurochirurga, który po ocenie wyniku badania zaproponuje możliwe formy leczenia. Niewykluczone iż konieczne będzie leczenie zabiegowe.