Zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji w badaniu rezonansu magnetycznego
Witam!!! Mam 32 lata i od wielu lat odczuwam dolegliwości ze strony kręgosłupa, a dokładnie ból w okolicy odcinka lędźwiowo-krzyżowego, który promieniuje na lewą nogę wzdłuż jej całej długości, aż do stopy. Ostatnio miałam zrobiony rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego i proszę o jego interpretację. Badanie w sekwencji SE, FSE, obrazy T1-, T2-zależne, w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej, wykazało: - pogłębienie lordozy lędźwiowej; - zmiany zwyrodnieniowe w postaci częściowej dehydratacji i obniżenia wysokości krążków międzykręgowych Th12-L1, L1-L2, L2-L3; - krążki międzykręgowe bez przemieszczeń; - światło kanału kręgowego zachowane prawidłowo; - stożek końcowy rdzenia kręgowego zachowany prawidłowo; - nadłamania blaszek granicznych trzonów kręgów L1, L2, L3 o charakterze guzków Schmorla z przepukliną dotrzonową L3; - zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na przednich powierzchniach trzonów kręgowych w odcinku L kręgosłupa; - ostre ustawienie kości krzyżowej; - wolny płyn w zachyłku Douglasa. Dziękuję

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam!
W przedstawionym badaniu rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, warto omówić następujące z odchyleń: