Zmieniony wygląd brodawek - czy to coś groźnego?

Witam. Mam 17 lat i od jakiegoś czasu zauważyłam, że mam bardzo dziwne brodawki... Są porozdzielane, a w środku znajduje się jakiś biały płyn... Badałam sobie piersi i nie wykryłam żadnych guzków, a po naciśnięciu brodawki ten płyn nie wyciekł. Jestem przestraszona. Czym to może być spowodowane... Czy to może być rak brodawki? Nie wiem, co mam robić... Dodam jeszcze, że w mojej rodzinie był rak piersi i szyjki macicy... Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie...

Witam serdecznie!

Zmiany, które Pani opisuje mogą być wynikiem dojrzewania. W tym wieku piersi mogą nadal ulegać przemianom. Niemniej, warto byłoby, gdyby odwiedziła Pani lekarza, ponieważ bez zobaczenia i badania pacjenta nie da się postawić właściwej diagnozy.

Rak piersi w tym wieku jest naprawdę rzadkością, niemniej, skoro jest Pani obciążona rodzinnie, powinna Pani zostać objęta specjalnym tokiem badań przesiewowych w przyszłości. Warto także zgłosić się do Poradni Genetycznej, aby wykluczyć obecność konkretnej zmiany genetycznej, usposabiającej do wystąpienia raka piersi.

Pozdrawiam serdecznie