Zmienne nastroje, brak chęci do życia i pogrążanie się w myślach jako objawy schizofrenii

Witam , mam 22 lata , a moje życie w przeszłości nie należało do łatwych. Mam bardzo zmienne nastroje , stałam się leniwa , nie mam ochoty wstać z łóżka. Spotykam się z przyjaciółmi ale często jestem też sama. Potrafię siedzieć godzinami i pogrążać się w moich marzeniach, wyobrażam sobie wtedy różne rzeczy. mam też trik (nawyk ) jakby nerwowy który ciągle się powtarza. Czasami wyobrażam sobie straszne rzeczy , choć w głębi nie chciałabym żeby one się stały. Czy to oznaki schizofrenii ?

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam. Nie, wg klasyfikacji ICD 10 I DSM IV nie sa to oznaki schizofrenii a raczej jakiegos rodzaju nerwicy.
Pozdrawiam!