Zmienny wygląd śluzu: o czym może świadczyć?

Czy po wyglądzie upławów można cokolwiek stwierdzić na temat zmian w moim organizmie? Czy są jakieś charakterystyczne cechy, które mogą stwierdzić np. poprawne działanie tabletek, nadchodzące plamienie albo ciążę? Dodam, że mój śluz zgęstniał i zmniejszył się od czasu brania tabletek. Bywały wcześniej okresy, że miałam cały czas uczucie mokrości. Dzięki zmniejszeniu ilości nie mam już z tym problemu. Ponadto nie jest wodnisty ani rozciągliwy. Ma kolor biały. Z zapachem bywa różnie - raz jest bardzo delikatny, innym razem nieco silniejszy.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Upławy to nieprawidłowa wydzielina z dróg rodnych. Z Pani opisu wynika jednak, że chodzi jedynie o śluz, który zmienił swój charakter.
Śluz przezroczysty, ciągliwy jest śluzem płodnym. Ze względu na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych doszło do zahamowania owulacji, a zatem nie występują u Pani dni płodne. Stąd też przez cały cykl śluz jest mętny, biały, nieciągliwy.
Zapach jest częstym objawem toczącej się infekcji w obrębie układu rozrodczego. Jeżeli będzie bardzo intensywny, o charakterystycznym rybnym zapachu, wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam.