Zmniejszenie piersi przy nadwadze

ja mam 18 lat i ważę 93 kg Brzuch mam duży ale wstydzę się piersi jak czy co zrobić żeby sie pomniejszyły ??? proszą o pomoc :)

Witaj,

U mężczyzn nadwaga i otyłość powoduje ginekomastię, czyli wzrost gruczołu piersiowego.

Przede wszystkim odchudź się, zacznij zdrowo się odżywać ćwicz mięśnie brzucha i klatki piersiowej, aby obecna sytuacja nie utrwaliła się i nie pogłębiła.
Jeżeli po 2-3 miesiącach diety i regularnych ćwiczeń gruczoł nie zmniejszy się zgłoś się do endokrynologa lub lekarza rodzinnego po skierowania na badana hormonalne
Wskazana jest również wizyta u dietetyka, który ustali indywidualny plan żywieniowy.
Pamiętaj NIE JEDZ KURCZAKÓW!!
Zastosuj się do wskazówek zawartych w tym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania i wprowadź zasady w życie.

Ćwicz codziennie przez 30 - 60 minut. Najlepiej spalają tkankę tłuszczową ćwiczenia aerobowe - fitness, bieganie, pływanie, marsz itp.

Pij zieloną herbatę około 500 ml dziennie - wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

Pozdrawiam

Wystarczy zdrowa dieta redukcyjna - powiększone piersi to nadmiar tkanki tłuszczowej. Redukcja masy ciała spowoduje zmniejszenie ilości tłuszczu w całym ciele.