Zmniejszona ochrona po dwóch blistrach pod rząd?

Witam, jestem właśnie w trakcie brania drugiego blistra tabletek antykoncepcyjnych pod rząd (bez robienia 7-dniowej przerwy pomiędzy nimi). Czy po zakończeniu tego właśnie drugiego blistra jestem chroniona w trakcie przerwy tak samo, jak po jednym blistrze, czy może ochrona się zmniejsza?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ochrona podczas przyjmowania 2 blistrów pod rząd jest taka sama, jak zwykle. Jeśli nie zapomni Pani o przyjęciu tabletki (zwłaszcza z 7 ostatnich dni oraz pierwszych 7 po przerwie), ochrona przed ciążą jest pełna.