Znaczenie insulinooporności

W styczniu tego roku w wyniku badań stwierdzono u mnie insulinooporność. Badania te przeprowadziłam na zlecenie endokrynologa (wizyta prywatna). Endokrynolog z NFZ leczy tylko niedoczynność tarczycy. Moje pytanie brzmi - czy leczenie insulinooporności powinnam prowadzić dalej u endokrynologa czy może powinnam udać się do diabetologa?

Witam! Insulinooporność wymaga diagnostyki. Jest ona jednym z elementów różnych chorób i zespołów chorobowych. To czy wymaga Pani leczenia zależy od przyczyny, nasilenia problemu i objawów, jakie u Pani występują. Najlepiej więc poradzić się lekarza, który rozpoznał zaburzenie. Pozdrawiam