Znaczne pogrubienie cieni tkanki miękkich ok. miednicy i bioder

U mojego syna 14-letniego robiłam badania rtg i wyniki są następujące : znaczne pogrubienie cieni tkanki miękkich ok. miednicy i bioder. Podchrzęstna sklerotyzacja stropów panewek obu stawów biodrowych

Witam. Opisane zmiany w rtg mogą być wynikiem nieprawidłowej postawu dziecka. Konieczne jest jednak bezpośrednie badanie kliniczne, w związku z czym sugeruję wizytę u ortopedy.