Znacznie zwiększona ilość płynu w zachyłku nad rzepkowym, łąkotka przyśrodkowa wysunięta bocznie poza krawędź stawową kości piszczelowej

Witam!Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego kolana lewego: znacznie zwiększona ilość płynu w zachyłku nad rzepkowym,łąkotka przyśrodkowa wysunięta bocznie poza krawędź stawową kości piszczelowej.sygnał z trzonu i rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej podwyższony z nierównym zarysem powierzchni odpiszczelowej na granicy trzonu i rogu tylnego-uszkodzenie.Zmiany zwyrodnieniowe rogu tylnego łąkotki bocznej.Niewielkie zwiększenie ilości płynu w tylnym przedziale stawu udowo-piszczelowego

Uwzglednajac Pani wiek ( bez urazy ;)) mozemy podjerzewac obecnisc zmina zwyrodnieniowych pomstronie przysrodkowej stawu kolanowego ktore powoduja wieksze obciazenia przenoszone przez ląkotke Lakotka jest uszkodzona i wycisnieta bocznie ooza szpare stawową . Dodatkowo uszkodzony jest róg tylny lakotki bocznej. W zaleznosc od stanu kolana istneja wskazania do artroskopowej toalety stawu jesli to nie przyniesie poprawy prawdopodobnie czeka Panią zabieg wymiany stawu tzw endoprotezoplastyka