Znęcanie psychiczne?

Nie wiem od czego mam zacząć, ale głównie zwracam się z problemem takim, że martwię się o moją mamę, zarówno jak i tatę... Może zacznę od tego, że nie najlepiej od dłuższego czasu układa się między nimi... Tata ostatnio bardzo dużo pije alkoholu można powiedzieć, że wpadł w nałóg. Ciągle krzyczy na mamę, wyzywa ją od najgorszych, wmawia jej, że uprawia seks z innymi, także kłóci się ciągle o pieniądze, że je całe wydaje na byle co, a to nie jest prawda! Moja mama jest wspaniałą osobą, nie ma lepszej od niej, wszystkim się interesuje, a on niczym! Mama ma już tego kompletnie dosyć, a ja z moim rodzeństwem też. Tego nie da się słuchać, nawet nie da się tego opisać, ale mnie to tak bardzo przerasta, że sama nie daje się z tym rady. Nie wiem czy to można nazwać znęcaniem psychicznym, ale proszę o pomoc? Czy można pomóc mamie i tatowi? Co robić w takie sytuacji?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

W tej sytuacji polecam Pani terapię dla rodzin osób uzależnionych, jaka oferuje każda poradnia leczenia uzależnień oraz grupy wsparcia DDA i Al- Anon.  http://www.al-anon.org.pl/ http://www.dda.pl/

Jako osoba pełnoletnia ma Pani prawo złożyć wniosek w rejonowej prokuraturze o wszczęcie postępowania w przedmiocie znęcania psychicznego nad rodziną.
Przydatne informacje może Pani znaleźć na stronie ,,Niebieskiej Linii". http://www.niebieskalinia.pl/pages.php?assign=prawna W poradni leczenia uzależnień może się Pani dowiedzieć na temat możliwości zobowiązania osoby uzależnionej do leczenia odwykowego.

Serdecznie pozdrawiam