Znęcanie psychiczne w rodzinie

dlaczego policja nie wierzy że 80-letnia matka znęca się psychicznie nad swoją rodziną

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Sprawcą przemocy domowej może być osoba niezależnie od wieku. Jeśli sytuacje przemocowe się powtarzają proszę wzywać policję i każdorazowo informować, że chodzi o przemoc domową. Warto również udać sie do OIK lub centrum pomocy rodzinie aby dowiedzieć się więcej o możliwościach otrzymania pomocy.

Witam. Może nie wierzy bo trudno myśleć o znecaniu się przez tak wiekową osobę. Znęcanie sie jest karalne i nosi znamiona przemocy. A być może w przypadku tej starszej osoby zaszły zmiany w mózgu i ma demencję starczą co może oznaczać różne dziwne, w tym agresywne zachowania.
Magdalena Brabec