Znieczulenie do zabiegu na kolanie po złamaniu rzepki

Witam! Miałem operację na kolano, a mianowicie miałem złamaną rzepkę i mam wsadzone 3 Druty Kirschnera. I te druty nie wystają, i jak się pytałem ortopedy, to powiedział, że to będzie zabieg. Czy taki zabieg się wykonuje z miejscowym znieczuleniem? Czy pod narkozą? Dziękuję.

Taki zabieg z reguły wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, w warunkach szpitalnych. Pacjent zazwyczaj przyjmowany jest do szpitala na 1-2 doby. Wszystko zostanie Panu wytłumaczone po przyjęciu do szpitala. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym nie wywołuje dolegliwości bólowych.