Znieczulenie miejscowe przed usunięciem znamiona odstającego na piersi

Dzień dobry, mam znamie odstajace na piersi. Czy przed jego usunięciem dostanę znieczulenie miejscowe? Czy to bardzo boli? Dziękuje za odpowiedz

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. Zabieg tego typu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Ból najprawdopodobniej pojawi się po zabiegu ale można będzie zastosować leczenie przeciwbólowe.