Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z wytworzeniem patologicznej kyfozy ze szczytem na poziomie C4-C5

Witam prosze o interpretacje wyników badania rtg kr.szyjn opis obrazu:rtg kr.c.Zniesienie fizjologicznej lordozyszyjnej z wytworzeniem patologicznej kyfozy ze szczytem na poziomie C4-C5.Zwężenie tarczycy międzykregowej C5-C6 z podchrzestną sklerotyzacją płytek granicznych i osteofitozą na przednich i tylnych krawedziach trzonów.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych. Bardzo proszę o szybką odpowiedz,,,dziekuję z poważaniem Dorota.

Bardzo często zniesienie lordozy kręgów szyjnych z wytworzeniem patologicznej kyfozy jest związane bezpośrednio z wadą zgryzu - zgryzem głębokim, przekrzywioną płaszczyzną zgryzu itd. wraz z nieprawidłowym zaguzkowaniem zębów - tak zwanymi węzłami urazowymi lub zgryzem krzyżowym.
Pozdrawiam