Zniesienie lordozy fizjologicznej u 54-letniej osoby

W odcinku lędzwiowym zniesienie fizjologicznej lordozy.Cechy zaniku kostnego. Kompresyjne złamanie trzonu L3. Cechy dyskopatii L2-L3 w postaci obniżenia przestrzeni miedzykręgowej. Niewielki tyłozmyk kręgu L3. Osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Proszę o krótki komentarz i poradę co z tym robić. Czy jest bardzo źle

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, są to objawy choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa lędźwiowego oraz osteoporozy (złamanie kompresyjne). Wskazane jest leczenie rehabilitacyjne, doraźne leczenie przeciwbólowe, spadek masy ciała, odpowiedni ruch a także odpowiednie leczenie suplementacyjne - bisfosfoniany, wapń i witamina D. Pozdrawiam.