Zniesienie lordozy szyjnej a sposoby leczenia

Witam, badania wykazały, że mam zniesienie lordozy szyjnej. Tak naprawdę nie do końca wiem czym jest zniesienie lordozy szyjnej. Zastanawiam się czy można ją wyleczyć? I w jaki sposób leczy się zniesienie lordozy szyjnej? Towarzyszące tej chorobie objawy są bardzo dokuczliwe. Zniesieniu lordozy szyjnej towarzyszy bardzo duży ból, ciągnięcie i rwanie. Co jest przyczyną tego bólu? Czy leczenie zniesienia lordozy szyjnej jest związane z operacją kręgosłupa? Jeżeli tak, to czy operacja wiąże się z poważnymi konsekwencjami? Coś może pójść nie tak? Jeżeli nie jest wymagana operacja na kręgosłupie, to jak inaczej można zmniejszyć uczucie bólu przy zniesieniu lordozy szyjnej? Bardzo proszę o informacje, gdyż nie wiem co robić. Konsultację u ortopedy mam dopiero za jakiś czas, a chcę już teraz wiedzieć na co mam się przygotować w związku ze zniesieniem lordozy szyjnej. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

... Ortopedia i reumatologia Lordoza Lordoza szyjna: jak leczyć zniesienie lordozy szyjnej?
Zapytaj lekarza
Nasi lekarze i specjaliści czekają na Twoje pytanie.
Szybko, bezpłatnie, bez rejestracji.
Lordoza szyjna: jak leczyć zniesienie lordozy szyjnej?

Czy zniesienie lordozy szyjnej jest niebezpieczne i czy można to leczyć?

PYTANIE ZADANE 23-02-2011R. O 15:40
Redakcja abcZdrowie
PORADY UDZIELA
Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Witamy serdecznie!

Lordoza szyjna to fizjologiczne wygięcie do przodu kręgosłupa w jego odcinku szyjnym. Zniesienie lordozy oznacza "wyprostowanie" tego wygięcia. Zaburza to prawidłowy rozkład sił działających na kręgosłup, sprzyjając tym samym między innymi powstawaniu zmian zwyrodnieniowych.
Leczenie obejmuje przede wszystkim rehabilitację. Polecamy zabiegi takie jak masaże odcinka szyjnego, laser czy ultradźwięki. Ponadto codzienne powinna Pani ćwiczyć 3 razy dziennie. Odpowiednie ćwiczenia pokaże Pani każdy, dobry rehabilitant.