Zniesiona lordoza odcinka szyjnego kręgosłupa z wytworzeniem kyfozy
Witam, odebrałam wynik badania MR odcinka szyjnego kręgosłupa. Zniesiona lordoza odcinka szyjnego kręgosłupa, z wytworzeniem kyfozy. Wysokość trzonów w normie. Krążki międzykręgowe mają uszkodzoną strukturę, widoczne jest obniżenie intensywności sygnałów w czasie T2 jako wyraz ich dehydratacji. Wypuklina centralno-prawoboczna k.m. C5-C6, uciska worek opony twardej, modeluje korzeń nerwowy po stronie prawej. Rdzeń kręgowy nieposzerzony, nieuciśnięty, bez zmian ognisk. Uprzejmie proszę o opinię.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon