Zniszczone zastawki po zatorze płucnym

zastawki zniszczone po zatorze płuc, od 5 lat rozrzedzana krew czy jest mozliwość naprawy zastawek by przerwać połykanie leków,czy jest coś co wspomagałoby prawidłowe krązenie krwi z uszanowaniem Jarosław

Witam. Jeśli zastawki uległy uszkodzeniu możliwa jest ich operacyjna wymiana. Proszę skonsultować się z kardiologiem który przybliży Panu szczegóły takiego zabiegu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Uszkodzone zastawki serca można teoretycznie wymienić. Nie jest to jednak zabieg obojętny dla organizmu, dlatego kwalifikuje się do niego tylko tych pacjentów, którzy tego wymagają. O potencjalnej kwalifikacji do tego typu zabiegu proszę porozmawiać ze specjalistą kardiologiem, który prowadzi Pana leczenie.