Żółknięcie paznokci u stóp

dlaczego żółkną paznokcie u stup? Co jest przyczyna? Czym mozna zwalczyc?

Magdalena Mroczek

Przyczyną żółknięcia paznokci najprawdopodopobniej jest grzybica. Lekarz rodzinny powinien w tym przypadku zalecic odpowiednie leczenie. Inne przyczyny, które mogą byc powodem żółknięcia płytki paznokciowej to używanie czerwonego lakieru, palenie papierosów, żółtaczka, niektóre leki lub łuszczyca.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zażółcenie paznokci może świadczyć o przewlekłych infekcjach, grzybicy paznokci, łuszczycy, żółtaczce ale także o zbyt częstym stosowaniu czerwonego lakieru do paznokci.
W celu dokładniejszej diagnostyki proponuję udać się do lekarza rodzinnego bądź dermatologa.
Pozdrawiam