Żółta wydzielina z pochwy - co oznacza i jak leczyć?

Ostatnio niepokoi mnie żółta wydzielina z pochwy. Przez pierwsze parę dni była biała, twarożkowata, a teraz jest żółta i odczuwam swędzenie. Nigdy nie mialam takiego problemu, nie stosuję antykoncepcji hormonalnej. Czy przyczyną może być może być zbyt częste golenie? Czy są jakieś domowe sposoby na wyleczenie? Nie mam możliwości wizyty u ginekologa, ponieważ mieszkam w Anglii:( Proszę o poradę.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety objawy z dużym prawdopodobieństwem wskazują na infekcję dróg płciowych. Niestety na podstawie samego opisu nie da się określić rodzaju drobnoustroju, który jest sprawcą dolegliwości. Golenie miejsc intymnych raczej nie ma z tym nic wspólnego.
Niestety bez wizyty u ginekologa się nie obejdzie. Bez badania lekarskiego, dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości postawienia rozpoznania, a co za tym idzie zalecić leczenia.

Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian, a jest Pani aktywna seksualnie, być może wskazane będzie leczenie również Partnera.

Pozdrawiam.