Żółtaczka typu B a przebyta żółtaczka poporodowa

Witam! pare miesiecy temu robiłam badanie krwi....gdy poszłam po odbior badan okazało sie ze prawdo podobnie mam zółtaczke typu b.....lecz lekarz zapytał czy w dziecinstwie malam zółtaczke poporodowa odpowiedzialam ze owszam nawet ostra zółtaczke Lekarz w tedy powiedzial ze moze byc to bakteria ktora została z dziecinstwa Czy jet to mozliwe???

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, do zarażenie wirusem HBV mogło dojść w dzieciństwie, jednak nie należy mylić ostrej żółtaczki z żółtaczką noworodków, ponieważ przyczyny obu objawów są zupełnie inne. Do zarażenia wirusem HBV mogło dojść przede wszystkim przez kontakt z krwią / stosunek seksualny.