Żółtaczka u wujka a ryzyko nowotworu trzustki

Wujek moj dostal zultaczki,zolta cera zolte oczy-brak odplywu zolci.gastroskopia kolanoskopia nic nie pomogla.lekarz stwierdzil ze w okolicy trzustki widzi jakis guz ale nie mozna sie do niego dostac gdyz jest w ciezkim nietypowym miejscu aby pobrac jakis wycicnek.,,wszczepili ,,,wy wlozyli mu zas jakas protezeaby udroznic przeplyw zolci.po kilku godzinach znikac zaczyna mu kolor zolty skory i oczu.czasami tylko boli go brzuch.czy mozna podejrzewac ze to moze bbyc nowotwor trzustki i co mozna ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, guz to inaczej nowotwór. O szczegółoe informacje dotyczące stanu zdrowia wujka należy pytać lekarzy prowadzących z oddziału szpitalnego, na którym leży bliska osoba.