Żółtawa wydzielina, ból brzucha: Czy ma to związek z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Witam. Mam 19 lat, od trzech miesięcy znów przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Zaniepokoił mnie mój ostatni okres, gdyż wystąpiły tylko delikatne plamienia z brązowym śluzem, zrobiłam jednak 2 testy ciążowe które były negatywne. Wszystko było by okej gdyby nie to że teraz czuję się jakoś dziwnie. Jestem przy 7 tabletce, boli mnie podbrzusze czasem mi niedobrze i czasami zauważam żółty śluz w pochwie. Co mogłoby być tego przyczyną? Dodam tylko, że miesiąc temu nabawiłam się ostrej grypy, przyjmowałam antybiotyki i miałam delikatną infekcje grzybiczą, jednak wydawało mi się, że ją wyleczyłam. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Żółta wydzielina z pochwy oraz dolegliwości bólowe podbrzusza mogą świadczyć o stanie zapalnym dróg rodnych. Infekcja ma najprawdopodobniej etiologię bakteryjną. Może mieć to związek z wcześniej przebytą infekcją grzybiczą oraz antybiotykoterapią. Mogło to doprowadzić do zaburzeń równowagi flory bakteryjnej pochwy. Wskazana jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam