Żółtawy, dość gęsty śluz z pochwy o kwaśnym i silnym aromacie

Witam. Borykam się z problemem gęstej wydzieliny z pochwy o kwaśnym aromacie i żółtawym zabarwieniu od ponad 5 lat. Byłam już u wielu ginekologów i żaden z nich nie potrafił sobie poradzić z tym zjawiskiem. Brałam leki związane z grzybicą, zapaleniem pochwy, szczepionki odbudowujące florę bakteryjną pochwy i wiele innych. Nic jak do tej pory nie pomogło ani na chwile. Zmieniało się jedynie nasilenie woni oraz ilości upławów jednak nigdy nie zniknęły. Miałam w międzyczasie nadżerkę,która została skutecznie zamrożona. Brałam również pigułki antykoncepcyjne w związku z problemami z miesiączką (zaczęłam 1 rok po pojawieniu się upławów) ale nie wpłynęły one na upławy. Owe problemy pojawiły się po ustabilizowaniu cyklu miesiączkowego i polegały na tym,że krwawienie się wydłużało, a okres oczekiwania na nie skracał, gdzie w pewnym momencie miesiączka trwała nieprzerwanie 3 tygodnie a przerwa od niego ok tygodnia. Mam stałego partnera,z którym współżycie zaczęłam również po pojawieniu się upławów. Proszę o pomoc, jestem już zmęczona szukaniem kolejnego lekarza, który znowu poda mi te same leki i rozłoży ręce w akcie niewiedzy przed moim problemem :(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nie wiem, czy wykonywano u Pani już posiew wymazu z pochwy z antybiogramem. Takie badanie pozwoliłoby na dokładne sprecyzowanie rodzaju i gatunku patogenu, który Panią nęka (bo infekcja to najbardziej prawdopodobna przyczyna Pani problemu), i celowane dobranie leku. Pani uciążliwa dolegliwość jest najpewniej spowodowana trudną do leczenia, nawracającą grzybicą pochwy. W takich przypadkach konieczne bywa długotrwałe, nawet kilkumiesięczne przyjmowanie doustnych preparatów przeciwgrzybiczych. Wskazane jest również badanie stężenia glukozy we krwi- jej nadmiar, związany zwykle z cukrzycą, sprzyja zakażeniom grzybiczym.
Pozdrawiam serdecznie!