Żółto-brązowa wydzielina z sutka - czy to coś poważnego?

Od kilku tygodni, przy ucisku, z jednej piersi wydobywa się żółto-brązowa, lepka wydzielina, ale w bardzo małej ilości (nawet nie jedna kropla), zawsze w górnej części brodawki. Czasami mam wrażenie, że sutek od tej strony jest bardziej spłaszczony, lekko wciągnięty, wygląda inaczej niż wcześniej. Czy może to być oznaka czegoś poważniejszego? Nie wyczuwam w piersi guzków, a wcześniej wyciek z piersi pojawił się jedynie przy problemach z podwyższonym poziomem prolaktyny i to też przy ucisku. Dodam, że mam 21 lat.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Patologiczna wydzielina z brodawki sutkowej może sugerować proces rozrostowy w przewodach mlekowych lub nieprawidłowości hormonalne. Zawsze taka sytuacja powinna zostać zbadana przez lekarza.

Z samego opisu niestety nie można jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną, konieczne będzie badanie fizykalne a także ewentualne badania dodatkowe.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl